Як змінювався зовнішній вигляд дверей від стародавнього Єгипту до наших днів

Історія дверей йде в глибину століть. З найдавніших пір вони були постійним супутником людини. Змінювалися їх розміри, матеріал виготовлення, форми, але залишалося незмінним те, що двері необхідні людині.

На сьогоднішній день велику кількість оголошень самого різного змісту можна побачити в Інтернеті – «продаж меблів», «продаж дверей», «оптимізація сайту».

Сучасна зовнішня реклама дає можливість ознайомитися з інформацією про товар, який вам необхідний: матеріал виготовлення, форма, розмір, конструкція або навіть історія виникнення. Наприклад, коли у людини з’явилися двері? З якого матеріалу вони виготовлялася раніше?

Двері з найдавніших часів відігравали велику роль в житті людини: вони захищали від негоди і оберігали житла від ворогів і диких звірів. Спочатку їх виготовляли з дерева – першого матеріалу, який люди стали пристосовувати для господарських потреб.

Але все в житті змінюється і двері – не виняток. Згодом варіювалися конструкції, форми, розміри і матеріал. Моделі удосконалювалися, ставали більш функціональними, міцними, привабливими і все сильніше відрізнялися від своїх далеких родичів з клена, які виготовлялися в Давньому Єгипті.

За час свого існування біля дверей додавалися нові аксесуари – поріг, дверна панель, косяк і т.д. Змінювалися моделі замків: від засува і гачка, до сучасного електронного. Використовувані для обробки бронза і залізо поступово були витіснені більш практичним, красивим і легким деревом.

Протягом століть самими популярними і затребуваними матеріалами для виготовлення дверей були дуб, горіх і кедр. Залежно від віянь моди, в різний час ставали фаворитами – груша, ясен, черешня, екзотичні тик, палісандр і т.д.

Розвиток архітектури в середньовіччя, будівництво церков, абатств, готичних соборів дало поштовх до виробництва дверей з металу, з’явилися моделі різноманітної форми та модифікації.

На початку XIX століття Франція ставала лідером з виробництва дверей. В моду увійшли античні орнаменти, виконані з червоного дерева, що ввозився з Америки. Наступні століття принесли моду на вишуканість і витонченість.

Знадобилося кілька століть, перш ніж двері придбали свій сучасний вигляд. Чи будуть вони ще змінюватися – це питання часу, але чому б ні?

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Як вибрати ванну
  Ремонт ванної – завдання для професіоналів

  підлогові покриття
  Ремонт квартир - підлогові покриття

  Керамічна плитка
  Керамічна плитка для ванної - як вибрати?