Як вибрати ванну?

Як вибрати ваннуПри заміні сантехнічних елементів частенько виникає питання: якій ванні віддати перевагу? Традиційній чавунній? Звичній сталевій? Чи новомодній акриловій?

Масивні, товстостінні чавунні ванни дорогі. Їх розміри завжди невеликі (довжина від 150 до 170 см, ширина – 70 – 85 см), а форми далекі від різноманітності. Іноді такі ванни оснащуються підголівниками та нержавіючими ручками. Зрідка зустрічаються моделі з поличками для зручності посадки.

Сталеві ванни, добре знайомі жителям радянських багатоповерхівок, які зазнали істотні конструктивні зміни, наблизили їх за якістю та ціною до ванн чавунних. Кращі моделі сталевих ванн виконані з листа трьохміліметрової товщини і покриті шаром високоміцної емалі.

Більшість акрилових ванн мають меншу роздрібну ціну, ніж ванни з чавуну. До їх переваг належить легкість, низька теплопровідність, різноманітність форм і обсягів. Акрилову ванну легше підібрати під будь-яку ванну кімнату.

Правда, за розрахунковим терміном експлуатації акрилова ванна істотно відстає від своїх металевих «сестер». Акрил, при всій своїй зовнішній привабливості, далеко не такий стійкий матеріал, як силікатна емаль.

І якщо емаль на чавунній ванні під впливом чистячих засобів і розчинених у воді реагентів з часом покривається тріщинами і раковинами, то акрил з самого початку експлуатації вимагає особливо дбайливого відношення. До акрилової ванни не можна застосовувати ніяких абразивів!

Слабке місце акрилових ванн – товщина стінок. Найдешевші з них мають товщину, недостатню для перенесення екстремальних навантажень. На чавунну ванну можна стати двом людям, щоб отримати доступ до стелі. З акриловою ванною такі досліди небажані…

Тим не менш, при дбайливому ставленні, якісній водопровідній воді і відсутності понаднормових навантажень акрилові ванни цілком виправдовують своє існування. Їх невисока вартість, простота доставки і установки можуть допомогти істотній економії грошей.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • підлогові покриття
  Ремонт квартир - підлогові покриття

  Керамічна плитка
  Керамічна плитка для ванної - як вибрати?

  ремонт квартир
  Як розпочати бізнес з ремонту квартир?