Вибираємо паркет

Сьогодні вже важко когось здивувати паркетом. Це натуральне підлогове покриття досить давно користується великою популярністю. – це тепло і вишукана краса натурального дерева у вашому домі.

Мабуть, найпопулярнішим є штучний паркет . До його переваг відносять довговічність (можливість поновлення в процесі експлуатації), механічна міцність, екологічність, хороша звуко-і теплоізоляція, можливість створення різноманітних малюнків укладання.

Але є такий тип паркету, який може задовольнити навіть найвишуканіші смаки – це художній паркет.

Художній паркет – це в першу чергу покриття підлоги, яке має складний малюнок і складається з великої кількості планок різних форм і зроблених з різних порід дерева. Але потрібно враховувати не тільки естетичну сполучуваність, а й те наскільки породи підходять один до одного за своїми фізичними властивостями, таким як вологостійкість і тепло . Російські виробники паркету, поряд з популярними породами дерева – такими як дуб, ясен, бук, клен, використовують і екзотичну деревину, наприклад, тис, платан, ебенітове дерево …

Для виготовлення художнього паркету використовують декілька різних технологій чи навіть точніше технік. Одна з них – це «маркетрі». Ця техніка полягає в щільній підгонці окремих планок одна до одної і прикріпленню до основного щита за допомогою приклеювання спеціальним клеєм.

Друга техніка – це «інтарсія». Ця техніка полягає у вкрапленні окремих цінних порід деревини в загальну картину паркету. Потрібно пам’ятати, що породи необхідно підбирати відповідно до фізичних властивостей і характеристик деревини, інакше, невірний підбір може привести до нерівномірної деформації паркету.

Найбільш складне завдання, якщо ви вирішили вибрати художній паркет – визначитися з візерунком чи малюнком.

Один із самих економічних варіантів укладання художнього паркету – це використання вже готових елементів, таких як «розетки» і різні бордюри. «Розетки» – це декоративні елементи паркету, які мають квадратну, круглу або яку-небудь іншу форму. Зазвичай це елементи паркету з уже готовим візерунком або орнаментом близько метра діаметром. Такі елементи часто розташовують у центрі приміщення.

Бордюри ж – це яскраве обрамлення паркету. Його зазвичай розташовують по периметру приміщення. Кожен фрагмент бордюр становить близько одного погонного метра в довжину.

При виборі художнього паркету потрібно пам’ятати, що його ціна безпосередньо залежить від складності та краси малюнка. А от ціни на бордюри і розетки достатньо передбачувані, так наприклад бордюр коштує від двадцяти до ста доларів за погонний метр, а розетка коштує приблизно від трьохсот до тисячі доларів.

Зазначимо, що сам по собі художній паркет може стати основою при створенні стильного інтер’єру.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • підлогові покриття
  Ремонт квартир - підлогові покриття

  утеплення стін
  Самостійне утеплення стін квартир і будинків

  Step ламінат
  Step ламінат