Вибір плитки для підлоги

плитка для підлоги – це самий популярний сьогодні матеріал, який можна застосувати, як в житлових приміщеннях, так і на кухнях, у ванних та санвузлах, в будь-яких громадських приміщеннях, і навіть на вулиці.

Сучасний вибір плитки дуже великий, в продажу завжди можна знайти плитку як вітчизняну, так і будь-яких відомих іноземних виробників.

Немає проблем сьогодні і з покупкою сухих сумішей, купити клей, ґрунтовку і все що потрібно для ремонту можна навіть в інтернет-магазинах.

Давайте спробуємо розібратися, як вибрати плитку для підлоги.

Вибір плитки для підлоги

Плитка для підлоги існує двох основних типів:

- плитка, виготовлена методом видавлювання (екструзії) з глини або сланцю;

- плитка, виготовлена методом пресування з порошків.

Як екструдована, так і пресована плитка може бути покрита глазур’ю, або неглазурована.

Керамограніт – це плитки з малим коефіцієнтом водопоглинання (менше 0,5%). Водопоглинання плиток залежить від сировини, що використовується при виготовленні плитки, і, звичайно ж, процесу виробництва.

Поглинає воду тільки керамічне тіло плитки, а не глазур. На основі водопоглинання побудована вся класифікація плитки.

Керамограніт повної прокраски

Це плитка з категорії неглазурованих плиток, але має ступінь абсорбції нижче 0,5%. Такий низький показник свідчить про високу якість (щільність та міцність) плиток.

Через те, що вони такі щільні, їх не потрібно глазурувати, і можна використовувати для покриття підлоги.

Так як вони не мають глазурі, яка може з часом зноситися, то вигляд і колір плиток залишиться незмінним протягом десятків, а може навіть сотень років, не доставляючи більше додаткових турбот господарям.

Настінні плитки мають абсорбцію (коефіцієнт вологовбирання) від 7 до 20% (досить багато). З цієї причини настінну плитку не використовують зовні, так як промерзання їй може нашкодити.

Підлогова плитка з кераміки має високу зносостійкість. Навантаження на підлогову плитку може бути неоднаковим, наприклад, у приватному будинку навантаження на підлогу в рази менше, ніж в супермаркеті або на сходах. Однак плитка для підлоги буває різних типів, з урахуванням навантаження на підлогу в різних приміщеннях.

Плитка для підлоги має спеціальне покриття, що перешкоджає ковзанню. Ця характеристика дозволяє збільшити безпеку її використання, не посковзнутися і не травмуватися, перебуваючи на такому покритті.

Підлогова плитка досить міцний обробний матеріал. В залежності від технологій її виготовлення, підлогова плитка буває різного ступеня міцності. Правильно покладену плитку нелегко зіпсувати.

Підлогова керамічна плитка має великий термін служби, в порівнянні з іншими підлоговим покриттями. Паркет, ламінат та інші оздоблювальні підлогові матеріали набагато швидше втрачають свої фізичні і естетичні властивості, ніж плитка підлогова. Плитка на підлогу буде служити довгі роки і не втратить своїх фізичних властивостей.

Підлогова плитка екологічна, оскільки до її складу входять виключно натуральні компоненти.

Важливою характеристикою, якою володіє плитка на підлогу, є її вологонепроникність. Це якість особливо важлива при використанні підлогової плитки в передпокоях, на сходових майданчиках, в магазинах та інших громадських приміщеннях, де люди перебувають у вуличному взутті.

Плитка підлогова, за своїм складом, гігієнічна. Підлоги, покриті плиткою, просто тримати в чистоті, підлогова керамічна плитка дуже стійка до різних хімічних сполук, що дозволяє чистити за допомогою побутової хімії.

Глазурована плитка

Велика частина асортименту сьогоднішньої плитки – вироби одного випалу (проходить через піч один раз). Глазурована покривається глазур’ю після висихання і потім обпалюється в печі при високій температурі вище 1000 градусів Цельсія. Сам процес глазурування – не простий процес.

Заводи з великими обсягами виробництва володіють різними пристосуваннями для нанесення глазурі. Процес проходить на спеціальних транспортерних глазуровочних лініях.

Є різні методи глазурування:

 • шовковий трафаретний друк;
 • нанесення сухої глазурі методом розпилення;
 • глазурування способом поливу;
 • друковані вали, та інші.

Недоліки керамограніту

Через абсорбцію, близьку до нуля, випливають такі наслідки.

По-перше, важче наносити клей на вертикальній поверхні, бажано користуватися епоксидним клеєм або цементним латексним розчином.

По-друге, керамограніт важче різати. Ні за яких обставин не використовуйте електричну пилку з сухим лезом для різання. Не можна вдихати пил, що утворюється різанням такого матеріалу!

По-третє, через те, що поверхня неглазурована, вона завжди буде мілко пористою, що веде зазвичай до утворення плям на поверхні (спробуйте вилити чорнило на плитку).

По-четверте діапазон кольору для керамограніту повної прокраски не великий.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • Як вибрати ванну
  Як вибрати ванну?

  будматеріали
  Де купити будматеріали необхідні для ремонту вашої квартири?

  міжкімнатні двері
  Основні види міжкімнатних дверей