Укладання паркетної дошки: нюанси і хитрощі

Які тільки не використовуються на сьогоднішній день матеріали для ремонту підлоги. Це і пластик, і метал, і кераміка, і коша, і спеціальні полімерні покриття, але жоден з них не має такої популярності, як натуральна деревина і , яка виготовляється з неї.

Паркетна дошка з’явилася ще в глибоку давнину, точніше сказати, це був її прообраз. Це була навіть не дошка, а тоненькі колоди, які греки розпилювали уздовж. Подібний матеріал використовувався в облицювальних роботах, у тому числі і при обробці підлоги. Складалося таке підлогове покриття досить швидко, якихось особливих технологій укладання на той момент не існувало. Зараз же монтаж паркетної дошки проводиться строго поетапно, і тут є безліч своїх нюансів.

Перший етап – підготовчий. Спочатку проводять серію вимірів за допомогою рулетки і лазерного рівня. Потім молотком акуратно простукує поверхню підлоги, таким чином перевіряється міцність стяжки. Якщо все нормально, то приступають до вивчення вологості підстави і повітря в приміщенні. Для стяжки цей показник повинен бути не вищим 1,8 одиниці, для атмосфери в будинку – у межах норми. Також вкрай важлива ступінь вологості самої паркетної дошки, багато фахівців сходяться на думці, що прийнятний варіант тут – 8-10%.

Коли підлога нерівна, то її полірують стрічково-шліфувальними машинами. Чим дрібніший абразив на стрічці, тим якісніше буде виконана ця робота. Використовуються шліфувальні машини також нерідко і після укладання, коли потрібно прибрати будь-які нерівності підлогового покриття. Правда, до якісної паркетної дошки це рідко відноситься – система кріплення гарантує ідеально рівну поверхню.

Перед початком укладання зазвичай спершу прибивають на дюбеля фанеру, а потім вже на неї кладеться паркетна дошка. Фанера зазвичай використовується вологостійка, на підлогу вона розкладається так, щоб залишався невеликий технологічний зазор. Іноді паркетна дошка може бути укладена прямо на бетон, а точніше, на поліетиленову підкладку, що бере на себе роль тепло-та гідроізоляційного шару. Кожна планка може укладатися на клей або триматися за рахунок її стикування з сусідньою, але, найчастіше, застосовують обидва методи одночасно – так виходить надійніше.

Перший ряд кріплять з боку стіни, додатково фіксуючи його клинами. Другий ряд монтують впритул до першого, проводячи стиковку дерев’яних панелей. Тут використовується універсальний замковий механізм, або, як його ще часто називають, система паз-гребінь. Необхідно лише грамотно працювати молотком і ударною колодкою, дошки, які не мають ніяких дефектів, будуть монтуватися дуже легко. Клейовий склад у процесі монтажу паркетної дошки може злегка виступити за краї матеріалу, його відразу ж необхідно витерти м’якою губкою. Якщо цього не зробити відразу, то в подальшому на такому підлоговому покритті можуть залишитися сліди.

Часто на шляху укладання паркетної дошки можуть зустрітися перешкоди у вигляді труб. Відповідно до діаметру останніх у матеріалі випилюються отвори. Останній ряд монтується таким чином, щоб залишався компенсаційний зазор розміром близько 10-15 мм. Коли укладання завершено, знімають розпірні клини і прикручують до стінок плінтуса.

Щоб паркетна дошка добре виглядала, потрібно не тільки якісно здійснити її монтаж, але й грамотно підібрати матеріал за текстурою і забарвленням. Модною моделлю вважається паркетна дошка Дуб. Тут не використовується масив дуба, а матеріал є збірним, тобто з декількох порід. Наприклад, нижній шар може бути сосновим, основа – складатися з модрини, а лицьова поверхня – з тонкої дубової рейки. Візуально такий матеріал не відрізниш від масивної дошки з дуба, зате вартість його на порядок нижча. До того ж, багатошаровість конструкції паркетної дошки удосконалює технічні характеристики – дошка менше схильна до деформацій і практично не реагує на перепади температури і вологості.

Перед укладанням паркетної дошки дуже важливо простежити за тим, щоб цей матеріал пролежав деякий час в тому приміщенні, де передбачається його монтаж. Дерево як би підстроюється під існуючий температурний режим, завдяки чому в подальшому знижується ризик його деформації.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • укладання плитки
  Особливості технології укладання керамічної плитки

  флізелінові шпалери
  Поклейка шпалер або змінюємо інтер'єр по-швидкому

  Сантехніка
  Сантехніка і ви: хто кого?