Така маленька деталь – плінтус

Ремонт – процес не тільки творчий, але і дуже витратний. Як у грошовому вираженні, так і нервовому. Стільки всього необхідно передбачити, що часом голова йде обертом. Втомившись від переговорів з робітниками, вибору плитки, шпалер, підлогового покриття багато людей інколи забувають про не менш важливу деталь інтер’єру – . Іноді він купується в останню чергу, похапцем. А, проте, саме надає приміщенню останній штрих і завершеність.

Вибір плінтусів, як втім, і інших оздоблювальних матеріалів на сучасному ринку величезний. Як у всьому цьому розібратися?

Почнемо з азів. Щоб підлоговий плінтус не дисонував із загальною обробкою, його якість, матеріал виготовлення, колір – повинні перебувати в повній гармонії з підлоговим покриттям.

Паркетна дошка або паркет «вимагають» шпонованого плінтуса. Він виготовляється з масиву сосни або ялини і покривається шпоном цінної породи дерева. Перевага цього виду плінтуса перед іншими – натуральне «походження», міцність, довгий термін служби. До достоїнств шпонованого плінтуса можна віднести: відсутність необхідності купувати додаткову фурнітуру (куточки, заглушки), надійна система кріплення та наявність в деяких моделях каналу для кабелю. Недолік – висока ціна і непередбачуваність «поведінки».

Якщо в квартирі підлогове покриття – штучний паркет, то єдиним доповненням до нього може стати тільки масивний плінтус. Серйозні виробники штучного паркету, зазвичай, виготовляють і «рідний» плінтус або приймають замовлення на його виробництво. У цьому випадку є можливість замовити плінтус за індивідуальними розмірами і з особливим декором. Коштує це, як розумієте, зовсім недешево.

З шпонованим плінтусом активно змагається пластиковий. Широкий спектр кольорів, простота установки, стійкість до навколишнього середовища і миючих засобів вивели на лідируючі позиції будівельного ринку. Цей вид плінтуса не потребує фарбування, простий у догляді, забезпечений каналами для проводів і кабелю і здатний приховати невелику кривизну стін. Якщо ви вирішили переклеїти шпалери, плінтус з кабель-каналом легко знімається і так само просто вставляється на місце. без просто розпилюється, а його торцеві частини оформляються спеціальними заглушками і куточками. Всупереч поширеній думці плінтус безпечний для людини. У його виробництві не використовуються шкідливі речовини.

Пластиковий плінтус ідеально гармоніює з підлоговими покриттями з ламінату або лінолеуму.

Чисто теоретично можна і не встановлювати плінтус. Але ми б цього не рекомендували. При укладанні підлогового покриття дуже складно підігнати його без зазорів, а іноді це просто неможливо. Наприклад, паркет або ламінат потрібно укладати так, щоб до стіни залишалося невелику відстань. Так що, як не крути, плінтус необхідний. Нехай це маленька деталь інтер’єру, але дуже важлива.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Євроремонт квартир
  Євроремонт квартир під ключ

  ремонт квартири
  Що таке насправді євроремонт квартири?

  Як вибрати ванну
  Акрилова сантехніка - справжня якість