Що таке насправді євроремонт квартири?

ремонт квартириДуже часто під євроремонтом недосвідчені замовники розуміють знесення перегородок, оздоблення стін гіпсокартонними панелями, оформлення багатоярусних стель з обов’язковим розміщенням в них точкових світильників, всюди криволінійні конструкції, арки, колони, масивна сталеві вхідні двері та решітки-акваріуми на вікнах.

З точки зору європейця євроремонт квартир по-російськи – це дорого, без смаку і взагалі не євроремонт.

А як же тоді правильно?

Правильно дотримуватися стандартів.

В Європі існує ряд норм і правил проведення будівельно-ремонтних та оздоблювальних робіт. Зокрема, прийняті в Євросоюзі DIN і EN. Існують також положення, розроблені міжнародним ISO. Періодично дані правила переглядаються (наприклад, кожні 5 років оновлюються нормативи DIN). При укладанні договору на виконання ремонтних та оздоблювальних робіт замовник та виконавець обговорюють то, за яким вимогам будуть виконуватися роботи.

Завдяки тому, що нормативи у зазначених документах прописані досить жорстко, замовник точно знає, що він отримає в кінці і в якій якості. Все, що зроблено не за стандартом, беззастережно виправляється винною стороною.

А що у нас?

Наприклад, нормативи DIN EN 18202:2002-10 вказують максимальне кутове відхилення горизонтальній або вертикальній площині – не більше 8 мм на 3 метри. Російські стандарти в цьому відношенні значно м’якше.

Кути сполучення стін повинні бути рівно 90 °, якщо інше не передбачено особливою конструкцією приміщення. У вітчизняних будинках часто неозброєним оком можна помітити дефекти стін.

У Європі фанові труби виконуються з міді, в крайньому випадку, встановлюються сталеві. Вітчизняні будівельні кампанії легко можуть встановити пластикові.

Використання гофрошланга при прокладці електрокомунікацій – це норма для європейських будівельників і розкошує для вітчизняних.

При такому підході навіть дуже креативно наклеєний гіпсокартон не зможе витягнути російський ремонт на європейський рівень.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • ремонт квартири
  Другий етап ремонту

  укладання плитки
  Особливості технології укладання керамічної плитки

  утеплення стін
  Самостійне утеплення стін квартир і будинків