Що потрібно знати при виборі фарби?

фарбаВ даний час фарба Тіккуріла ціна використовується як усередині приміщення (для фарбування стін, стель, підлог, дерев’яних віконних рам, дверей тощо) так і зовні (для фарбування лавок, гойдалок і т.д.). Залежно від того, де Ви збираєтеся здійснити фарбування, розрізняють різні види фарб, про які ми поговоримо більш докладно нижче.

При створенні фарб в основному використовується одні й ті ж інгредієнти, а саме пігмент, наповнювач і єднальна основа. При цьому найбільш важливим елементом у цьому ланцюзі є сама єднальна основа, так як саме вона є сполучною ланкою між іншими інгредієнтами. Також плівкостворювач сприяє нанесенню фарби на поверхню. Залежно від того які матеріали служать сполучною основою, виділяють наступні типи фарб: масляні, латексні, епоксидні і алкідні. В якості сполучною основи в них виступають відповідно масло, оліфа, емульсія і латекс. Від вибору фарби буде залежати термін служби його покриття, блиск, витривалість час висихання і всі інші малярські характеристики фарби.

Крім перерахованих вище інгредієнтів до складу будь-якої фарби входять особливі добавки, що поліпшують характеристики фарби. Наприклад, з метою захисту пофарбованої поверхні від грибків і плісняви до складу фарби додаються фунгіцидні речовини. Кількість такого типу в одному виді фарби може варбіроваться в межах від восьми до шістнадцяти. При покупці фарби необхідно розібратися які добавки присутні в ній і дізнатися про їх призначення. Якість фарби залежатиме від якості підбору і пропорцій різних інгредієнтів у складі суміші.

Крім хімічного складу важливо також врахувати і технологічні властивості фарби. Одним з найважливіших таких властивостей, якщо не самим-самим важливим, є покриваність фарби, тобто кількість шарів фарби, яке потрібно нанести на поверхню, що фарбується, щоб повністю приховати основу. Так як кількість таких шарів обернено пропорційна ціні продукції (чим менше шарів, тим більше ціна), покупець повинен неодмінно врахувати цей момент при покупці.

До вищеназваних технологічних властивостях фарби також можна віднести і період її засихання. Знову ж, як і у випадку з покриваністю, ціна на товар тим більше, чим менше час висихання фарби. Але зазвичай час висихання буває вказано на упаковці. Але ця інформація потрібна тільки для приблизної орієнтування, так як характеристики, зазначені на упаковці, розраховані з розрахунком на ідеальні умови роботи.

При виборі фарби, перш за все, слід оцінити свій бюджет і, виходячи з цього, робити висновки про те якої якості повинна бути фарба і якими характеристиками вона повинна володіти. Дотримання цих простих правил допоможе кожному зробити правильний вибір.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Керамічна плитка
  Керамічна плитка для ванної - як вибрати?

  Сантехніка
  Сантехніка і ви: хто кого?

  Монтаж проводки
  Монтаж проводки