Що краще – гіпсокартон чи натяжна стеля?

стеляУ багатьох людей виникає таке питання, тому зараз спробуємо провести аналіз усіх недоліків і переваг. За допомогою гіпсокартону можна зробити стелі, які будуть мати багато рівнів і до того ж бажаної форми.Таку ж дію можна виконати і з натяжними стелями, але тоді доведеться «гарно попрацювати», та й дизайн у цьому випадку буде скромнішим. Стелю з гіпсокартону можна зробити самому, а от натяжні стелі повинні монтуватися і виготовлятися фахівцями.

Гіпсокартон важкий і об’ємний: щоб його монтувати необхідно використовувати підвісні системи, які зроблені з оцинкованого профілю. Тому з’являються додаткові витрати на вантажно-завантажувальні роботи і доставку. Також, не забудьте підготувати місце, в якому будете все це зберігати. Натяжна стеля легка, її вага становить 150 грамів на один квадратний метр і поставляється на потрібний об’єкт вже перед самим початком монтажу.

Фінішна обробка і технологія монтажу гіпсокартону складна, також для неї необхідна велика кількість різних матеріалів. Час, який витрачається на монтаж гіпсокартону, складає він декількох днів і до місяців. Якщо порівнювати з підвісними стелями, то на їх монтаж витрачається від декількох годин до тижня. Звідси можна зробити висновок, що підвісні стелі мають більше переваг.

Вибираємо – натяжна стеля, або все ж гіпсокартон?

Натяжні стелі можна розбирати і збирати в потрібний вам момент, чого не можна зробити з гіпсокартоновою стелею. При цьому, натяжну стелю можна мити, а ось гіпсокартонову – ні. Навіть вологостійкий аркуш гіпсокартону боїться вологи, питання залишається лише в часі. Через деякий час гіпсокартон від надмірної вологості може набухнути. Натяжна стеля боїться холоду, але не боїться води. Це відноситься тільки до плівок ПВХ. Більш стійкими до механічних пошкоджень є стелі з гіпсокартону.

Слід зазначити, що натяжна стеля може утримувати рідину аж до 100 літрів на 1 квадратний метр. Це може врятувати вас від затоплення зверху, але, на жаль, такої можливості у гіпсокартонової стелі немає. Можна змонтувати матову натяжну стелю дуже схожою на гіпсокартонову, їх дуже важко відрізнити одну від одної, але така стеля має труднощі зі світильниками, проходом труб і т. д. В комплект стелі з гіпсокартону входить: каркас, заліпка (шпаклівка), ґрунтовка, армована стрічка, міцні кріплення, саморізи і сам лист. До всього цього необхідно додати малярські й монтажні роботи, навантаження, розвантаження та доставку. Тому, якщо ви надумаєте змінити свою стелю, зважте всі за і проти перед тим, як вибрати нову стелю.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Сантехніка
  Сантехніка і ви: хто кого?

  Пластикові вікна
  Пластикові вікна

  стеля
  Що краще – гіпсокартон чи натяжна стеля?