Самостійне утеплення стін квартир і будинків

утеплення стін

Багатьох людей цікавить можливість самостійного у власному будинку чи квартирі.

Безперечно, звернутися до професіоналів це ідеальне рішення, але хоча б мати уявлення про те, як і чим самому можна утеплити стіну, не завадить.

Перший крок, який потрібно зробити для утеплення стін у своїй квартирі чи будинку, це видалення старих шпалер або фарбування на стінах, якщо такі мають місце. Якщо раніше для обробки стін використовувалася примітивна побілка, то її слід змити мокрою щіткою. Таким чином, проводиться підготовчий етап для самостійного утеплення стін, після якого приміщення квартири або будинку обов’язково потрібно добре висушити і провітрити.

Після остаточного висихання поверхні стін до них потрібно прикріпити матеріали для теплоізоляції. Потім ці матеріали, залежно від потреби, потрібно зашити гіпсокартонними або гіпсоволокнистими плитами. Як теплоізолюючі матеріали сьогодні широке застосування знайшли різноманітні натуральні та коркові матеріали, а також пінопласт та мінеральна вата.

При роботі з пінопластом, слід пам’ятати, що цей матеріал, як і інші поліетилени, відноситься до класу горючих. Слід звертати особливу увагу на наявність в пінопласті вогнестійких складових, оскільки газ, який виділяється при згорянні цього матеріалу, вважається дуже токсичним. На користь цих матеріалів можна сказати, що вони володіють прекрасною стійкістю до вологості.

Мінеральна вата, яка використовується для утеплення стінових панелей, складається з гнучких і тонких волокон. Виходить такий матеріал за допомогою технології, яка дозволяє роздрібнити в крапельки і витягнути в нитку мінеральний розплав, а потім його охолодити. Цей матеріал добрий тим, що взагалі не горить. Для роботи з цим матеріалом не потрібно навичок і професіоналізму, які потрібні, щоб встановити рольставні або складну систему сигналізації, тому самостійний монтаж за допомогою мінеральної вати – операція цілком реальна.

Для того, щоб утеплити стіни власної квартири за допомогою мінеральної вати, потрібно попередньо зробити на стіні монтаж каркаса з профілю, потім укласти вату і покрити теплоізоляційної плівкою.

При роботі з пінопластом або корковими панелями, їх монтують до стіни, а вже після цього кріпиться штукатурна сітка і виробляється штукатурка поверхні. При утворенні зазорів і тріщин, їх слід заповнити розчином цементу або гіпсу, клоччя або монтажної піни, залежно від глибини і ширини зазорів.

В якості додаткового утеплення та декорування інтер’єру для стін можна використовувати пластикову або дерев’яну вагонку, різні панелі або інші матеріали, які будуть відповідати поняттю власника приміщення про затишний інтер’єр.

Самостійне утеплення стін допоможе Вам економніше витрачати кошти, але все ж, навіть цю, на перший погляд нескладну, роботу краще довірити людям, які є фахівцями в цій галузі і добре знають весь процес.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • натяжні стелі
  Унікальність натяжних стель

  кутові ванни
  Сучасні кутові ванни та унітази

  Як вибрати ванну
  Ремонт ванної – завдання для професіоналів