Ремонт паркету

ламінований паркетНезважаючи на величезний вибір підлогових покриттів, класичний паркет як і раніше залишається популярним. А все тому, що окрім прекрасного естетичного вигляду паркет володіє достоїнствами, властивими тільки йому: натуральність, екологічна чистота і унікальність. Але так як паркет – покриття дерев’яне, то в процесі експлуатації він більше за інших схильний до різних пошкоджень: подряпини, щілини, вм’ятини, набухання і інші. В один прекрасний момент ви розумієте, що настала необхідність відремонтувати стару підлогу .

Подряпини і щілини – мабуть, найшкідливіші пошкодження паркету. Для маскування дрібних подряпин застосовується спеціальний ретушує олівець. Починати закладати щілини потрібно з їх очищення за допомогою дроту і пилососа. Ще для цього використовують суміш з пофарбованих тирси і лаку (або епоксидної смоли). Для закладення великих подряпин і щілин можна також застосовувати шпаклівку. Рекомендується підбирати шпаклівку темніше за кольором, ніж паркет – прошпакльовані ділянки можуть після виділятися світлими плямами. Будь-який метод забивання подряпин і щілин передбачає остаточну зачистку наждачним папером і покриття лаком.

Скрип – ще одна проблема паркетного покриття, при якій паркет відділяється від основи. У даному випадку паркет можна перестелити повністю або частково. Часто скрип – наслідок неякісної укладання або з використанням бітумної мастики. У такому випадку перестилає паркету рекомендується тільки після вирівнювання поверхні підлоги (або заливки нової стяжки).

Тим, у кого вдома паркет, а зверху недбайливі сусіди, які можуть затопити, знайома картина: набряклий «здиблений» паркет. У даному випадку перестилання паркету виправдана, коли площа затоки паркету невелика. В іншому ж випадку паркет краще замінити без спроб ремонту і реставрації.

Паркет служить дуже довго і, зрештою, виникає питання про його відновлення. Процес реставрації паркету, повернення йому первісного вигляду називається циклюванням. За цією послугою краще звернутися до фахівців, тим більше що потрібно спеціальна шліфувальна машина. Після шліфування паркету усуваються всі інші дефекти (подряпини, щілини), а також проводять заміну зіпсованих дощечок. Після того як шпаклівка висихає, покриття ошкуривают, видаляють пил і покривають лаком.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • ламіновані міжкімнатні двері
  Особливості ламінованих міжкімнатних дверей

  флізелінові шпалери
  Порядок забарвлення флізелінових шпалер

  вибір шпалер
  Вибір шпалер у дитячу кімнату