Порядок забарвлення флізелінових шпалер

флізелінові шпалериЧи можна фарбувати звичайні шпалери? Таким питанням цікавиться багато хто. Можна, але не бажано. Під впливом фарби шпалери можуть відшаруватися або нерівномірно забарвитися. Якщо ви плануєте надалі фарбувати стіни, оброблені шпалерами, то краще обклейте стіни спеціальними шпалерами під фарбування, це допоможе уникнути багатьох клопотів у майбутньому.

Шпалери під фарбування просочуються водовідштовхувальним складом і виготовляються за спеціальною технологією. Випускаються вони як на паперовій, так і флізеліновій основах, зазвичай у великих рулонах. Фарбування надає їм додаткові захисні властивості. Шпалери цього типу легко приховують тріщини на стінах і невеликі нерівності, тому вимоги до якості підготовки стін під обклеювання знижуються. Їх можна перефарбовувати в будь-який колір дисперсійними фарбами в середньому від 5 до 15 разів (залежить від щільності шпалер). Крім цього, завдяки можливості створення будь-якого забарвлення можна створити свій індивідуальний інтер’єр приміщення.

Як же правильно фарбувати шпалери? Свіжо-наклеєні шпалери можна фарбувати тільки після їх повного висихання (через 2-3 доби). Для фарбування застосовують акрилові, водоемульсійні і дисперсійні фарби. Фарбу наносять малярським валиком з м’якою шубою або пульверизатором. Для фарбування кутів і важкодоступних місць використовують щітку. Але, для початку, потрібно “спробувати” фарбу на невеликій ділянці стіни. Якщо шпалери не свіжо-наклеєні , то перед тим, як приступити до фарбування, обов’язково очистіть поверхню від пилу і забруднень. Фарбу наносите щіткою або валиком хрестоподібними рухами. Після висихання першого шару (приблизно через годину), нанесіть другий. Забарвлювати шпалери під фарбування можна в один колір або ж застосовувати “спецефекти” – наносити візерунки губкою, ганчіркою, використовуючи різні шаблони.

Пам’ятайте, що якість забарвлення напряму залежить від самої фарби, яку ви застосовуєте при фарбуванні. Всі водно-дисперсійні фарби діляться на: інтер’єрні, миючі, фасадні, для стелі, для шпалер. Зрозуміло, що краще використовувати спеціально призначену для шпалер фарбу. Ні в якому разі не фарбуйте стіни фарбою для стель, так як можете отримати нестійку поверхню. Позитивна риса всіх водно-дисперсійних фарб – відсутність запаху і швидке висихання (протягом 1 години). Завдяки цим екологічним фарбам інтер’єр можна міняти так часто, як вам захочеться.

Кошторис на обробку такими шпалерами виходить трохи вищим, ніж при наклейці звичайних шпалер. Але, витрати надалі окупляться збільшенням терміну експлуатації, за рахунок можливості повторного фарбування. Крім того, велика ширина флізелінових шпалер, і нанесення клею тільки на поверхню стіни (на шпалери клей наносити не потрібно), дозволяють отримати більш якісне покриття, яке довгі роки буде радувати Вас.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • ремонт квартири
  Ремонт квартири або будинку

  пробкова підлога
  Пробкова підлога - екологічно і практично

  утеплення стін
  Самостійне утеплення стін квартир і будинків