Плюси і мінуси різних підлогових покриттів: паркет, ламінат, масивна дошка

Переваги паркету, ламінату і масивної дошки: екологічність, зносостійкість, довговічність. Об’єктивні недоліки кожного з них: боязнь води, «слабкі місця» в укладанні і т.д.

, , масивна дошка – це одні з найпопулярніших видів підлогових покриттів на сьогоднішній день. А для цінителів натурального дерева вони просто незамінні.

Паркет – прекрасний вибір для тих, хто не любить тривалу одноманітність інтер’єру. Він дуже легкий у монтажі і збірці. І така підлога прослужить десятки років завдяки своїй зносостійкості. Переваги паркету визначаються породою дерева: необхідно уважно вивчити якості вихідного матеріалу. Різноманітність видів паркету і його малюнків задовольнить будь-які запити.

Ламінат – екологічно чистий продукт, що робить його абсолютно безпечним як для дорослих, так і для дітей. Завдяки своїй вологостійкої просочення, здатний витримати будь-яку кількість рідини, стійкий до побутових хімічних плям і має антистатичні властивості. Володіє підвищеною зносостійкістю і високим опором до ковзання.

Масивна дошка є також екологічно чистим матеріалом і її основною перевагою є те, що при обробці на ній зберігається унікальна природна текстура дерева, що надає інтер’єру неповторний вигляд.

Але при виборі матеріалу для покриття підлоги (незалежно від того, що це буде: паркет , ламінат, масивна дошка) необхідно вивчити і мінуси кожного з цих матеріалів.

Вибираючи слід звернути увагу на породу дерева, їх якого він зроблений: дуб найпоширеніший матеріал для паркету, він відрізняється великою зносостійкістю і прослужить дуже довго. Бук або ясен – також часто є матеріалом для підлоги, але ці породи дерев не дуже стійкі до вологи. Крім того, підлоги з натурального дерева (масивна дошка та паркет), відрізняються великою анізотропією механічних властивостей, змінюються під дією вологи і володіють недостатньою біологічною стійкістю. Саме тому в процесі виробництва вони піддаються обробці спеціальними розчинами, що збільшують їх експлуатаційні якості. У ламіната ж, у свою чергу, об’єктивний термін експлуатації 5-8 років, після чого необхідно робити ремонт, або міняти покриття. Враховуючи спосіб кріплення ламінату, краї – найвразливіше для нього місце.

Таким чином, уважно вивчивши всі плюси і мінуси кожного з видів підлогових покриттів, буде набагато простіше визначитися з тим, який саме підлога буде у вашій квартирі: паркет, ламінат чи масивна дошка.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • Пластикові вікна
  Вікна Rehau - переваги і недоліки

  насос
  Вибір насоса побутового призначення

  металеві вхідні двері
  Вибираємо вхідні двері