Перепланування квартири в панельному будинку

перепланування квартириСьогодні досить часто ремонт у типовій міській квартирі робиться з проведенням перепланування.

Зазвичай це стосується в першу чергу приміщення кухні, туалету та ванної кімнати, так як саме ці приміщення традиційно в більшості типових панельних будинків є незручними і тісними.

Для чого потрібно робити перепланування в панельному будинку? Перш за все, власники квартир у панельному будинку хочуть зробити їх найбільш комфортабельними, затишними і красивими. І дійсно, перепланування панельної квартири може в значній мірі поліпшити якість життя людей, роблячи їх проживання більш комфортним, додавши затишку і навіть спокою у родинах.

Так, в результаті такого перевлаштування можна зробити дитячу або робочий кабінет або зал зробити вільніше, об’єднавши його з кухнею. Їдальня або спальня може стати затишніше за рахунок збільшення простору балкона. Якщо ви точно знаєте, що хочете, варіантів перепланування цілком достатньо.

Наприклад, можна змінити місце розташування коридору і комор так, щоб вони не займали площу на сонячній стороні квартири. Кімнати можна об’єднати за їх функціональним призначенням: кабінет поєднати зі спальнею, а зал з кухнею.

Так як перегородки між кімнати розташовані вздовж несучих стін, капітальний ремонт панельної квартири цілком можливий за рахунок зносу стінових конструкцій. Таке перевлаштування квартири може істотно збільшити її простір.

Перепланування туалету або ванної може полягати не тільки в ліквідації стін, але і в заміні інженерних комунікації із зміною їх місця розташування, адже іноді навіть заміна старої ванни з чавуну на мініатюрну душову кабіну дозволяє виграти деякі корисні квадратні метри і більш раціонально використовувати простір.

Перепланування санвузла в панельному будинку часто полягає в його об’єднанні з суміжною ванною і розширенні за рахунок передпокою, тобто сусіднього нежитлового приміщення. Але розширити санвузол подібним чином можна буде тільки в тому випадку, якщо суміжне приміщення нежитлове, у відповідності з будівельними та житловими нормами.

Проведення самовільного перебудови санвузла в панельному будинку або будь-якому іншому багатоквартирному будинку типових серій із збільшенням його площі за рахунок житлової кімнати або навіть кухні, може призвести до конфліктів з іншими мешканцями будинку.

Шум зливаємо води над обіднім столом або спальнею мало кому сподобається. В результаті сусіди будуть скаржитися на вас в комунальні служби, які змусять вас повернути житло в первинний стан і виплатити адміністративний штраф.

Часто власники квартир при проведенні ремонтно-будівельних робіт в панельному будинку хочуть обзавестися душовою кабіною або додатковим санвузлом. Такі способи перепланування використовуються досить часто, особливо якщо у великій квартирі проживає маленька сім’я або якщо об’єднаються дві квартири по вертикалі або по горизонталі. Однак щоб здійснити таку перепланування санвузла, вам знадобиться проект, розроблений в проектній організації та його узгодження в Житлової інспекції.

Не потрібно проводити перепланування в панельному будинку самостійно. Набагато краще заздалегідь проконсультуватися з фахівцем. У хорошій будівельної компанії обов’язково мається дизайнер, який зможе запропонувати вам на вибір кілька легальних варіантів перебудови квартири і цікавих інтер’єрних рішень.

Перепланування в панельному будинку, як і в будь-яких інших будинках повинна проводитися з обов’язковим узаконенням. Тому потрібно бути готовим до того, що не всі ідеї власника квартири можуть знайти своє втілення в реальності.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • пробкова підлога
  Пробкова підлога - екологічно і практично

  професіонал
  Наймання професіоналів для ремонтних робіт

  Step ламінат
  Step ламінат