Особливості технології укладання керамічної плитки

укладання плиткиНа чому грунтується довговічність керамічної плитки?

Перш за все на тому, на скільки правильно на початковому етапі вибирається матеріал, вивчається інформація про виробника, постачальника і технічні характеристики. Особливу увагу потрібно приділити вибору матеріалу. Якщо матеріал обраний неякісний, то, швидше за все, гроші і час виявляться витраченими даремно. Потім настає особливо відповідальний етап – .

Не врятує ні якісний матеріал, ні перевірений виробник, якщо керамічна плитка неправильно укладена. Отже, що ж таке укладання керамічної плитки?. Якщо підійти до цього питання трохи менш буденно і трохи більш творчо, то укладання представляє собою реалізацію архітектурного проекту приміщення, в якому проводяться роботи. Це поєднання фантазії замовника і дизайнера, це сходинка на шляху до цілісності проекту будинку чи квартири в цілому. Відповідно, від правильного укладання керамічної плитки залежить дуже багато чого, якщо не все.

Які проблеми виникають внаслідок неправильного укладання керамічної плитки?

По-перше, це непрезентабельний зовнішній вигляд приміщення. По-друге, швидкий знос матеріалу. І те, і інше вкрай небажане для будь-яких господарів.

Перш за все, слід приділити увагу геометрії приміщення, розмітити малюнок. Плитка повинна викладатися рівно, симетрично. Шви повинні бути акуратними і вузькими. Поверхня для укладання теж повинна бути підготовлена найретельнішим чином.

Для підготовки поверхні використовуються спеціальні будівельні матеріали, грунтовка. Робиться це для того, щоб кахельна плитка лягала рівно, не піддавалася розколюванню і утворення тріщин. Якщо не дотримуватися найпростіших правил укладання керамічної плитки, то навіть найдорожчий матеріал буде виглядати погано і швидко зноситься. Якщо ж робити все правильно і поетапно, то і дешева плитка буде радувати око як господарів будинку, так і гостей.

Технологія укладання керамічної плитки

Насамперед потрібно підготувати поверхню. Основа під плитку не повинна піддаватися перепадам температури, вологості. Основа повинна бути міцною, не повинна відшаровуватися. Місце для укладання плитки слід ретельно очистити від бруду, пилу, жиру, старого клею і фарби. Якщо цього не зробити, то неможливо досягти хорошого зчеплення клею з поверхнею.

Поверхню необхідно вирівняти. Якщо цього не зробити, то плитка ляже неакуратно, шви будуть мати дуже непрезентабельний вигляд. Якщо мова йде про ванну кімнату, то слід ретельно обійти всі кути, а також виступ раковини. Тут також набагато більш ретельно слід обробляти поверхню, адже плитка для ванної піддається великим навантаженням, перепадам вологості, температури.

Потім плитку слід ретельно очистити від упаковки, парафіну. Парафін використовують виробники для того, щоб плитка краще перенесла транспортування, не подряпалася. Важливо для правильного укладання і хороше освітлення. Під час укладальних робіт потрібно уважно слідувати рекомендаціям виробника, використовувати потрібний інструментарій, суміші, затірки. Правильність геометрії укладання, рівність кутів теж слід перевіряти періодично під час укладання на предмет зрушень і неточностей.

В цілому укладання керамічної плитки радять довіряти лише професіоналам, але можна зробити це й самостійно. Найголовніше – гранична увага до будь-якої дрібниці, ретельність, відсутність поспіху і правильна первинна підготовка поверхні.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • ламінат корковий
  Якісний ламінат – корковий

  будматеріали
  Де купити будматеріали необхідні для ремонту вашої квартири?

  ремонт квартир
  Як розпочати бізнес з ремонту квартир?