МАСИВНА ДОШКА: фактура і застосування

Практично кожного разу під час проведення ремонтних робіт в будь-якому приміщенні необхідне оновлення підлогової поверхні. Одним з найбільш вживаних для цього засобів служить . Кожен її тип має ряд переваг і особливостей.

Переваги та області застосування масивної дошки

До незаперечних переваг масивної дошки можна віднести здатність зберігати велику кількість тепла і чималий рівень її міцності. Всі різновиди даного матеріалу мають досить легку конструкцію і є привабливими з точки зору естетики. Для їх виробництва можуть використовуватися різні породи дерев, в залежності від чого визначається і область їх застосування. У багатьох випадках панелі монтуються за допомогою різних металевих кріплень. Надійність подібної конструкції досягається за рахунок щільності дерев’яної дошки. Нерідко масивну дошку використовують при обробці приміщень або для втілення в життя будь-яких дизайнерських рішень при оригінальному їх виконанні.

Якщо в кімнаті часто відбуваються перепади температур і для неї характерний високий рівень вологості, то рекомендується встановлювати дерев’яні елементи з бамбука. Варто пам’ятати також, що світлі породи, такі як горіх, більш чутливі до негативного впливу вологи.

До переваг масивних дошок можна віднести їх багатофункціональність. Вироби з горіха привносять в загальне оформлення інтер’єру трохи теплих тонів, що допомагає підкреслити легкість і індивідуальність даного приміщення. Дубові елементи надають кімнаті деяку строгість, а бамбукові – легку екзотику.

До однієї з основних особливостей масивних дошок також відносять їх досить великі габарити. Їх розмір може змінюватись в межах 500-3500 мм по довгій стороні і 50-550 мм по ширині. Товщина даного матеріалу, в середньому, становить близько 20-25 мм. Будь-який інтернет магазин підлогового покриття пропонує хороший вибір будівельних матеріалів, в тому числі масивну дошку.

При виборі масивної дошки для підлогового покриття слід враховувати деякі її особливості. Укладання кожного елемента повинно проводитися виключно на теплу підлогу, оскільки випаровування вологи можуть призвести до деформації поверхні. Це стосується навіть такого міцного матеріалу, як дуб. Атмосферна вологість в кімнаті повинна бути від 40 до 60 відсотків.

Монтажні роботи виконуються за допомогою спеціальних технологій та обладнання. В основному, для них використовуються поліетиленова плівка або мастика. Масивні дошки можуть накладатися поверх існуючого шару бетону, дерева або іншого матеріалу.

Особливості дубових дощок

Крім звичайних естетичних властивостей до особливостей дубових дощок відноситься їх висока міцність, яка дає можливість використовувати даний матеріал досить довгий час. При виготовленні елементів для укладання не допускається об’єднання шарів за допомогою склеювальних речовин. Відтінок кожної дубової дошки може бути унікальним і залежати від віку чи інших особливостей цієї породи. У більшості випадків переважає жовто-коричневий відтінок кольору, дещо рідше зустрічаються зелені або бежеві палітри. Основними прийомами для зміни відтінку деревини є вискоблювання і вибілювання. У першому випадку використовується метод вискоблювання за допомогою заводських технологій, завдяки якому на поверхні утворюються тріщини, шорсткості, вибоїни. У другому – матеріал тонується за допомогою барвників з спеціальними складниками.

Незвично виглядає брошурована дерев’яна дошка. При проведенні оздоблювальних робіт на поверхню наноситься розроблений заздалегідь рельєф. Такий матеріал може використовуватися для доповнення, як звичайного простору, так і виконання приміщення в стилі арт-декор.

При фарбуванні дубової дошки дуже важливу роль грає тонування. Вона дозволяє надати дереву м’який золотий або злегка сріблястий відтінок. Варіантів тонування існує досить багато, що дає можливість значно розширити області використання даного матеріалу.

Для збільшення експлуатаційних характеристик масивної дошки рекомендується виконувати укладальні роботи кожного елемента на плиту ОСП або на фанеру, які також можна підібрати, відвідавши магазин підлогових покриттів. Причому першу слід міцно прикріпити спеціальним кріпильним елементом до стяжки. У деяких випадках кріплення виробляється на підготовлене дерев’яне покриття.

Щоб підвищити термін служби масивних дощок необхідно підтримувати стабільний температурний режим у приміщенні, частіше його провітрювати. Перед укладанням матеріал рекомендується помістити на пару днів у кімнату. При цьому слід розкрити упаковку, щоб до масивної дошки без особливих перешкод поступало повітря. Після укладання проводиться установка плінтусів, під час якої рекомендується кріпити їх безпосередньо до самих дощок.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • пробкова підлога
  Пробкова підлога - екологічно і практично

  Ремонт своїми руками
  Ремонт своїми руками

  ламінат корковий
  Якісний ламінат – корковий