Екологічність ПВХ профілю

На зміну старим звичним матеріалам приходять сучасні, і це не дивно – прогрес не стоїть на місці. Погляньте навколо, скільки пластикових предметів Вас оточує! Стільниковий телефон, чайник, комп’ютер, оргтехніка, частини кузова автомобіля, декоративні елементи інтер’єру, різна апаратура та техніка для будь-якої галузі… Цей список нескінченний. Пластик міцно увійшов у наше життя, давно і надовго.

Конкурентами і противниками виробників ПВХ профілю для пластикових вікон давним-давно в маси була запущена сенсація, яка полягає в тому, що пластикові вікна шкідливі для здоров’я, виділяють в атмосферу згубні речовини, здатні хіба що вбити людину. Це є нічим іншим, як рекламним трюком, в основному, на користь виробників дерев’яних вікон, продаж яких з появою пластикових вікон дуже різко впав з багатьох причин: дорожнеча дерев’яних вікон, примхливість у догляді, недовговічність, схильність до гниття, розсихання, впливу деревориючих комах, а також, пожежонебезпека. Не секрет, що сучасні дерев’яні вікна непорівнянні із застарілими аналогами, стали набагато надійніші, міцніші і довговічніші, але технології виробництва сучасних якісних дерев’яних вікон дуже трудомісткі, і це відбивається на їх високій вартості, яка в процесі експлуатації рідко виправдовується.

Спростування помилкове твердження про те, що пластикові вікна (як і інші пластикові предмети) виділяють шкідливі речовини, елементарно. У виробництві полівінілхлориду (ПВХ) для виготовлення профілю для пластикових вікон використовуються деякі стабілізатори, модифікатори та інші добавки, що додають кінцевому продукту його переважні властивості: білизна, еластичність, термостійкість, міцність і так далі. Без застосування спеціальних добавок пластик був би тендітним, недовговічним і непривабливим. У чистому вигляді ці добавки можуть бути дуже шкідливі для здоров’я, але в процесі виготовлення матеріалу ці речовини вступають в хімічну реакцію з іншими речовинами, створюючи нову речовину з новими характеристиками, не має нічого спільного з вихідними речовинами, які теоретично і практично не можуть розірвати міцний зв’язок з іншим хімічним елементом і «виділитися в атмосферу».

Якщо говорять, що пластиковий профіль містить, наприклад, свинець, то це правда – хімічна формула пластика містить Pb (Plumbum). Але якщо говорять, що цей свинець виділяється з пластикових вікон і осідає в легенях, то це абсурд.

Багато природних і штучних матеріалів в своїй формулі містять елементи, які в чистому (вільному) вигляді є отруйними.

Як приклад можна навести хоча б кришталь (творіння рук людських) і сіль (натуральна речовина). В кришталі міститься велика кількість PbO (оксиду свинцю), абсолютно безпечного для людини, тобто вміст свинцю в промисловій формулі кришталю не повинно нікого лякати. Свинець, вірніше оксид свинцю, надає блиск і міцність кришталю, і саме завдяки цьому кришталь так цінується людьми. Тепер сіль. Формулу знають усі – NaCl. Незважаючи на те, що у формулі міститься Cl (хлор, в чистому вигляді дуже отруйний газ), сіль є харчовим продуктом, необхідним в кулінарії.

У висновку варто помітити, що все сказане відноситься до якісного профілю, зробленому на сертифікованому, ліцензованому підприємстві. У кустарних виробників, що виготовляють пластик сумнівної якості, продукцію купувати не варто.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • кутові ванни
  Сучасні кутові ванни та унітази

  Стільниці
  Стільниці зі штучного каменю

  Полімерні підлоги
  Полімерні підлоги