Безпека вдома: як не допустити злому замка

Більшість грабіжників воліють проникати в приміщення за допомогою злому замка в металевих дверях. Для цього використовуються різні методики: підбір ключів, відмички, свердла, кислоти.

Вхідні металеві двері вважаються надійними, якщо на них встановлений міцний, якісний замок. Якщо ви бажаєте убезпечити себе і своє майно, не варто економити на цьому важливому елементі, оскільки більшість крадіжок відбувається за допомогою виламування замкової системи. Деякі власники квартир і будинків дотримуються принципу – чим більше замків, тим безпечніше. Насправді, така думка є хибною, грамотному зломщикові не буде потрібно багато часу, щоб зламати 2-3 нетривких замки. Фахівці рекомендують вибрати один міцний, зламостійкий замок підвищеної секретності, за бажанням клієнта можна встановити другий – менш міцний, але більш зручний для щоденного використання.

Одним з найпростіших способів злому замка є підбір ключів. У професійного грабіжника можна виявити безліч ключів, різних за комбінацями, розмірами і матеріалом. Для нього не вартує особливих зусиль знайти ключ, який підходить для ваших дверей. Тому при виборі замкової системи слід віддати перевагу замкам класу Б, у яких налічується близько 100 тис. комбінацій ключів. На сувальдних замках секретність залежить від кількості сувальд (пластин), у циліндрових – від штифтів, набору дисків, пластин і іш.

Іншим поширеним методом (більш агресивним) є висвердлювання замка. В арсеналі злодіїв знаходиться величезна кількість ломів, свердла з різними насадками, здатними розпиляти навіть міцну свердловину. Для захисту від цих силових дій можуть допомогти броньовані пластини, накладки. Однак вони не дають стовідсоткової гарантії.

При виборі замка слід враховувати якість матеріалу, з якого він виготовлений. Високою міцністю характеризуються замки з нержавіючої сталі, також алюмінію, латуні, цинку. Надійні замки виробляють зі сплавів, які стійкі до корозії і не піддаються впливу кислоти. Остання властивість має дуже важливе значення, оскільки деякі зломщики відкривають двері, заливаючи в свердловину трохи кислоти, під впливом якої метал руйнується.

Таким чином, вибираючи замки для металевих дверей, слід орієнтуватися не на ціну, а на якість і зламостійкі характеристики. Втрата або крадіжка ключа повинна стати приводом негайної заміни замкової системи. В іншому випадку ризик несанкціонованого проникнення в приміщення збільшується в кілька разів.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • Як вибрати ванну
  Як вибрати ванну?

  Ремонт коридору
  Ремонт коридору

  ламінований паркет
  Переваги ламінованого паркету